Pojemniki próżniowe z pompką czy bez?
Grudzień 29, 2020
Willa Dąbrówka Karpacz
Styczeń 21, 2021

Do wyboru, do koloru. Do łazienki, do pokoju.

artykulygrzewcze

Trendy w aranżacjach wnętrz zmieniają się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej wygląda sytuacja również w przypadku grzejników. Na przestrzeni ostatnich lat zmieniła się nie tylko kolorystyka grzejników, ale również ich rozmiar, kształt, materiał oraz sam system podłączenia. Czołowe firmy (np. AG Grzejniki Design) mogą pochwalić się bardzo szeroką i różnorodną ofertą grzejników, które pasować będą do każdego pomieszczenia. Godne polecenia są przede wszystkim grzejniki dekoracyjne łazienkowe, które spełniają zadania użytkowe i jednocześnie, mogą okazać się najlepszą dekoracją mieszkania.

Jaki grzejnik wybrać do łazienki?

We wnętrzach o stosunkowo niewielkich rozmiarach i podwyższonej wilgotności najlepiej postawić na grzejniki, które spełniają określone kryteria. Dla większości osób najbezpieczniejszym wyborem będą oczywiście grzejniki drabinkowe. W nowoczesnych łazienkach coraz większą popularność zyskują panelowe grzejniki łazienkowe Katowice.

Jeżeli chodzi o sam materiał, to najlepszym wyborem są modele wykonane ze stali, która może pochwalić się dużą odpornością na korozję. Producenci mają w swojej ofercie fantastyczne grzejniki dekoracyjne łazienkowe malowane albo lakierowane proszkowo. Pamiętać należy jedynie o tym, że grzejnik panelowy powinien być galwanizowany.

Czym wyróżniają się najlepsze grzejniki do łazienki?

Grzejnik łazienkowy może być nie tylko wodny, czyli zasilany z c.o., ale również elektryczny. Coraz większą popularność zdobywają grzejniki wodne z grzałką elektryczną, które można bez problemu wykorzystać do suszenia ręczników. Aby wybrać porządny grzejnik łazienkowy należy zwrócić uwagę oczywiście na jego moc grzewczą.

Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiedni grzejnik do swojej łazienki, mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Jeżeli podamy wielkość łazienki, to dobry fachowiec podpowie nam, jaka moc grzewcza jest wymagana. Nowoczesne grzejniki łazienkowe Katowice, mogą posiadać bardzo wiele dodatkowych udogodnień. Przydać mogą się na przykład opcjonalne haczyki, półki, wieszaki albo relingi.

Moda na grzejniki kanałowe

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych, może okazać się grzejniki kanałowe. Grzejniki umiejętnie schowane w podłodze mają bardzo wiele zalet i wbrew pozorom doskonale sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach. Grzejniki kanałowe instalowane są nie tylko w łazienkach, ale również w salonach, pokojach dziecięcych albo przedpokoju. Grzejniki tego typu zapewniają olbrzymie możliwości aranżacyjne, dlatego też nie zaburzają harmonii danego wnętrza.

Dużym atutem ogrzewania kanałowego jest również to, że równomiernie rozprowadza ono ciepło po całym wnętrzu. Warto wspomnieć również o tym, że jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż popularne ogrzewanie podłogowe. Dla wielu osób największym atutem grzejników kanałowych jest jednak to, że można postawić praktycznie na dowolny materiał na podłogę. Przy ogrzewaniu podłogowym wymagane jest oczywiście użycie konkretnych materiałów podłogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *