Envio Group Poland – wynajem samochodów luksusowych
Lipiec 3, 2021
Pogotowie Zamkowe Warszawa
Lipiec 22, 2021

Chwila dla trawnika

sztuczna-trawa

Nie da się ukryć, że wiele osób wprost uwielbia relaksować się i odpoczywać na trawniku. Widok soczyście zielonej trawy powoduje, że czujemy się odprężeni i odpoczywamy w pełnym zakresie. Nic więc dziwnego, że każdy posiadacz działki stara się zagospodarować jak największy jej fragment na zielony dywan. Ostatnimi jednak czasy coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy nie lepszym rozwiązaniem jest sztuczna trawa ogrodowa. Czym się charakteryzują obie możliwości?

Podstawowa charakterystyka sztucznej trawy

Historia sztucznej trawy, która stała się dziś naprawdę dużym konkurentem tej prawdziwej, zaczęła się w Stanach Zjednoczonych w latach 60 XX wieku. Oczywiście głównym powodem jej powstania była chęć stworzenia doskonałej nawierzchni na areny sportowe, a przede wszystkim do grania w football amerykański. Wspomnieć jednak trzeba o tym, że jeszcze wtedy sztuczna trawa z rolki nie była czymś, o czym marzyli sportowcy, a to z powodu kładzenia jej bezpośrednio na betonie, co sprawiało, że każdy upadek był niezwykle bolesny.

Sztuczna trawa przeszła naprawdę długą drogę. Dziś nie tylko sama technologia wykonania jest wielokrotnie lepsza, lecz również na rynku dostępne są różne odmiany i rodzaje wykonania. Kupić można nie tylko modele różniące się rodzajem splotu, lecz również przeznaczeniem. Przykładowo trawy boiskowe będą o wiele mocniejsze niż te krajobrazowe.

Koszt założenia trawnika

Jak zatem widać, sztuczna trawa nie bez powodu zaczęła zdobywać dużą popularność, właściwie doganiając jakością tą prawdziwą, jeśli chodzi o wygląd. Jak jednak każdy posiadacz ogrodu wie, sam wygląd trawy to jeszcze nie wszystko. Liczy się w przypadku dobrego trawnika o wiele więcej czynników, jak choćby koszt jego założenia.

Jak to więc wygląda w przypadku obu rozwiązań, czyli trawy sztucznej i prawdziwej? Nie da się ukryć, że założenie trawnika ze sztucznej trawy jest wielokrotnie droższe niż w przypadku tej prawdziwej, nawet najlepszej jakości. Jak się jednak okazuje, cena nie jest tu jedynym czynnikiem decydującym.

Wady i zalety obu rozwiązań

Jeśli chce się dobrze i świadomie dokonać wyboru pomiędzy oboma rodzajami trawy, trzeba najpierw późną ich wady oraz zalety. Jak to więc wygląda w obu przypadkach? Nie da się ukryć, że najbardziej widoczne są one podczas zakładania i dalszego pielęgnowania trawy. W przypadku trawy prawdziwej wymaga to naprawdę wielu przygotowań przykładowo gruntu. Co więcej, prawdziwa trawa potrzebuje przez wiele czasu intensywnej pielęgnacji. Trzeba ją nie tylko kosić, lecz równie w odpowiednich porach podlewać. W przypadku trawy sztucznej nie ma takiej potrzeby, ponieważ kładąc ją z rolki, nie trzeba nic więcej z nią robić.

Jeśli chodzi o utrzymywanie trawnika, to również sztuczna trawa wydaje się tu lepsza. Prawdziwa trawa cały czas narażona jest na zniszczenie, wyschniecie czy też po prostu obumarcie z powodu wysuszenia, czy też działania na nią zbyt dużej ilości wody. Trawa sztuczna cały czas ma dokładnie ten sam wybrany przez nas kolor i jest zupełnie niewrażliwa na czynniki atmosferyczne. Nie wymaga żadnej pielęgnacji i troski o nią, a przez to jej posiadanie rodzi ogromne oszczędności czasu, lecz również pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *