Vicesima
Grudzień 7, 2021
PORT Likwidacja sp. z o.o.
Kwiecień 27, 2022

Czym różni się Internet dla firmy od domowego?

Czym różni się Internet dla firmy od domowego

Dostęp do Internetu jest aktualnie niezbędny zarówno dla użytkowników domowych, jak i firm. Oferty skierowane do tych grup klientów mogą jednak znacząco się różnić. Czym odznacza się Internet dla firm?

Prędkość Internetu

Oferty zapewniające prędkość przesyłania danych na poziomie 1 Gb/s lub jeszcze wyższym są dostępne dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. To jednak firmy powinny w o wiele większym stopniu zwrócić uwagę na tę kwestię. O ile podczas standardowego korzystania z sieci w domu prędkości w okolicach 100 Mb/s mogą w zupełności wystarczyć, o tyle dla większości klientów biznesowych będzie to zdecydowanie za mało. Najlepszą opcją dla przedsiębiorców jest światłowód dla firm, który może zapewnić transfer danych rzędu co najmniej 200 Mb/s. Wiele przedsiębiorstw decyduje się jednak na jeszcze szybsze łącza gigabitowe, które zapewniają doskonałą wydajność.

Na większe potrzeby firm wpływa między innymi liczba komputerów podłączonych do sieci – w biurze działa zazwyczaj znacznie więcej urządzeń niż w domu. Jednocześnie ogromna część procesów biznesowych odbywa się obecnie online, co sprawia, że prędkość pobierania i wysyłania danych może mieć istotny wpływ na jakość oferowanych usług.

Łącze symetryczne i asymetryczne

To kolejna bardzo ważna różnica pomiędzy Internetem dla firm a ofertami dla klientów indywidualnych. Użytkownicy domowi rzadko potrzebują szybkiego uploadu, przez co na tym polu dominują łącza asymetryczne. W przypadku takiego połączenia prędkość wysyłania danych jest niższa niż prędkość pobierania. Firmy mają jednak nieco inne wymagania i często potrzebują zarówno szybkiego downloadu, jak i uploadu. Internet symetryczny zapewnia jednakową prędkość w obydwóch kierunkach, przez co jest opcją preferowaną przez wiele przedsiębiorstw.

Światłowód dla firm – najlepszy sposób na prędkość, stabilność i symetryczny transfer

Jaki rodzaj łącza zapewni wysoką prędkość w obydwóch kierunkach, jednocześnie gwarantując stały dostęp do sieci z minimalnymi opóźnieniami i przerwami? Światłowód dla firm to oferta, która spełnia wszystkie z tych wymagań. Wśród dostępnych na rynku propozycji dla przedsiębiorstw możemy znaleźć oferty z symetryczną prędkością 1 Gb/s i dostępnością na poziomie nawet 99,9% w skali roku.

Internet dla firm a domowe połączenie – zabezpieczenia i wsparcie

W przypadku Internetu biznesowego konieczne będzie także zadbanie o odpowiednią ochronę informacji o kluczowym znaczeniu dla firmy. Zabezpieczenie przesyłanych danych jest istotne również dla prywatnych klientów, jednak przedsiębiorstwa są o wiele bardziej narażone na różnego rodzaju zagrożenia, a ich konsekwencje mogą wiązać się z ogromnymi stratami. Najlepsze oferty Internetu dla firm zapewniają dostęp do całodobowego wsparcia i monitoringu 24/7/365 oraz zaawansowane zabezpieczenia przed najczęstszymi rodzajami ataków, na przykład ochronę przed atakami DDoS. Dla wielu przedsiębiorstw Internet jest podstawowym narzędziem pracy – z pewnością warto zagwarantować jego wysoką prędkość, dostępność i najlepszy standard wsparcia technicznego. Szybki, symetryczny Internet światłowodowy dla firm można znaleźć na przykład w ofercie INEA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *