Jak wybrać najlepszy auto skup?
Luty 2, 2018

Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego

Efektywna nauka języka angielskiego

W pojęciu uczenia się a nauczenia należy dostrzec znaczą różnicę, gdyż możemy uczyć się języka angielskiego nawet kilka lat, a nie przyniesie ona żadnych owocnych skutków. Studiowanie tego języka opiera się na dwóch zasadniczych częściach. Pierwszą z nich jest czytanie i słuchanie, a drugą pisanie i mówienie. Ważną kwestią jest praktyka, im więcej czasu poświęcimy na słuchanie i czytanie, tym samym sprawniej będziemy umieli władać językiem, a także pisownia nie sprawi nam większej trudności.

  • Słuchanie

Najlepszym sposobem na naukę angielskich słów jest jak najczęstsze słuchanie tego języka. Sprawdzić się tu mogą audycje radiowe, gdyż występuje tam bardzo różnorodne słownictwo i odmiennie niż na wizji, przerwy w mówieniu są niewielkie. Systematyczne słuchanie radia pozwoli na wyłapanie jak najwięcej słów w jak najkrótszym czasie. Im częściej wychwytujemy jakieś słówka, tym łatwiej jest się ich nauczyć i używać.

  • Czytanie

Regularne uczenie się słówek sprawi, że po jakimś czasie będziemy w stanie zrozumieć niemal wszystko z czytanego tekstu. Możemy zastosować w tym celu karteczki i na jednej ze stron zapisać słowo w języku angielskim, natomiast na drugiej jego tłumaczenie. Karteczki należy umieścić w pudełku, a po wylosowaniu, podać  tłumaczenie znajdującego się tam wyrazu.

  • Mówienie

Czytając na głos tekst stosujemy wyrazy, których z pewnością nie użylibyśmy podczas przeprowadzenia z kimś rozmowy. To ćwiczenie sprawi, że poprawimy nasze mówienie i gramatykę. Podczas zwykłej rozmowy popełniamy więcej błędów językowych a ich powtarzanie spowoduje tylko, że właściwe wypowiadanie się będzie dla nas jeszcze trudniejsze.

  • Pisanie

Z dnia na dzień poszerzaj swój zasób słów o nowe wyrazy. Pisanie ich na kartce pomoże łatwiej je zapamiętać. Z czasem należy wprowadzić także nowe struktury gramatyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *