DM KUCHNIE kuchnie na wymiar Wrocław
Sierpień 22, 2021
PORTMAN Nieruchomości
Sierpień 25, 2021

Fulfilment w e-commerce. Jak to działa?

Prowadząc sklep internetowy powinno się zarządzać oferowanym towarem w taki sposób, by klienci mogli szybko otrzymać zamówione produkty. Nie oznacza to jednak, że trzeba inwestować we własny magazyn, system do zarządzania, zespół wykwalifikowanych pracowników itp. Wyjaśniamy, na czym polega fulfilment w e-commerce!

Fulfilment w e-commerce – jak to działa?

Fulfilment to model współpracy, w ramach której otrzymuje się pełne wsparcie w zakresie logistyki. Wyspecjalizowana firma oferuje wyposażone, idealne przystosowane przestrzenie magazynowe, obsługiwane przez wyszkolony zespół pracowników. Do tego zajmuje się pakowaniem produktów (kwestiami związanymi m.in. z bezpieczeństwem, UX, brandingiem), podpisywaniem umów z dostawcami oraz szeroko pojętą Obsługą Klienta.

Fulfilment w e-commerce jest ogromnym ułatwieniem. Korzystając z niego można znacznie odciążyć swój budżet, bo nie trzeba inwestować w magazyn i jego obsługę. Dodatkowo oszczędza się sporo czasu – realizacją zamówień w pełni zajmuje się zewnętrzna firma. Dzięki temu można skupić się na innych aspektach prowadzenia firmy, starając się ją na bieżąco rozwijać.

Kto najczęściej korzysta z fulfilmentu?

Z fulfilmentu w e-commerce najczęściej korzystają nowe oraz mniejsze przedsiębiorstwa nastawione na rozwój. Zazwyczaj są to firmy zajmujące się sprzedażą małogabarytowych towarów, m.in. książek, kosmetyków, ubrań, biżuterii, perfum czy gadżetów elektronicznych. Zamówienia tego typu są zwykle mniejsze, a ich odbiorcy liczą na możliwie jak najszybszą dostawę. Powinny być również odpowiednio przechowywane oraz pakowane. Przy tym ważne jest nie tylko bezpieczeństwo towarów, ale też UX – klienci coraz częściej oczekują tego, by paczki były estetycznie opakowane oraz zawierały różne dodatki, np. próbki, ulotki, zniżki czy gotowe formularze zwrotu.

Potrzebujesz więcej informacji? Zapoznaj się z opisem tego, jak fulfilment wygląda w praktyce, na przykładzie branży zabawek i artykułów dziecięcych: https://packfully.pl/fulfilment-dla-branzy-zabawek-i-artykulow-dzieciecych/.

Komu zlecić fulfilment?

Nie masz pojęcia, komu zlecić fulfilment? Wybierz doświadczonych specjalistów, którzy zapewnią Ci kompleksowe wsparcie. Jedną z najlepszych polskich firm świadczących takie usługi jest Packfully. Oferuje odpowiednio wyposażone powierzchnie magazynowe, które są obsługiwane przez wykwalifikowanych pracowników, korzystających z nowoczesnego sprzętu i narzędzi IT. Proponuje także szereg dodatkowych rozwiązań, które stanowią duże udogodnienie.

Współpracując z profesjonalistami ma się pewność, że zlecenia będą realizowane sprawnie i poprawnie, a zadowoleni klienci będą wracać oraz polecać sklep innym. Fulfilment jest wyjściem, które znacznie ułatwia prowadzenie sklepu internetowego oraz daje szansę na dynamiczny rozwój. Nie ma sensu tracić czasu i pieniędzy, kiedy można skorzystać z gotowego, sprawdzonego rozwiązania!

Pełną ofertę Packfully sprawdzisz na: https://packfully.pl/oferta/fulfilment/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *