Jak kontrolować poziom ciśnienia w oponach
Jak kontrolować poziom ciśnienia w oponach?
Luty 4, 2018
Jak pokonać w sobie lęk
Jak pokonać w sobie lęk?
Luty 5, 2018

Handel w internecie – co warto wiedzieć

Handel w internecie - co warto wiedzieć

Współczesny świat został opanowany przez internet. Człowiek żyjący w latach 90. nie spodziewał się, że może pojawić się handel w sieci. Luksusem można nazwać możliwość robienia zakupów nie wychodząc nawet z domu. Wybierając odpowiednią stronę możemy nabyć praktycznie każdy potrzebny nam produkt bądź usługę, począwszy od produktów spożywczych, dalej odzieży, kosmetyków, mebli, a nawet środków transportu, mieszkania i domu.

Internet jest idealnym miejscem dla osób dopiero rozpoczynających swój biznes. Przedsiębiorcy często decydują na przeniesienie części a nawet całości firmy do sieci.

Chcąc rozpocząć handel internetowy musimy przede wszystkim zastanowić się w którym kierunku wybrać profil przedsiębiorstwa. Przykładowo, jeżeli jesteśmy księgowym, łatwiej będzie założyć księgowość on-line niż aptekę internetową, gdyż istotną kwestią jest poziom posiadanej wiedzy w danej dziedzinie.

Przedsiębiorca, decydując się na handel internetowy musi także określić rodzaj sprzedaży, a mianowicie czy będzie to sprzedaż towarów czy też usług. Kolejną ważną kwestią jest grupa odbiorców. Zależnie od profilu firmy należy wybrać rodzaj klientów: osoby z kraju czy z zagranicy, młodzi czy starsi ludzie.

Warto zastanowić się, czy chcący prowadzić tę formę zarobku zna wszelkie detale związane z Internetem, czuje się w nim swobodnie oraz czy umie się odpowiednio po nim poruszać. Handel w Sieci wymaga przebadania rynku i zagwarantowania adekwatnego asortymentu. Wszystko zaczyna się od idealnego pomysłu i wypromowania, który stanowi jedną z najważniejszych czynników rozwoju handlu. Odpowiedni opis towaru i usługi zgodny z prawdą sprawi, że zyskamy zaufanie klientów.

Niezbędne są także wszelkie formalności związane z rozpoczęciem działalności handlu w Internecie:

  • rejestracja działalności gospodarczej,
  • wystąpienie o numer REGON i NIP,
  • w przypadku pojawienia się konieczności, wystąpienie o koncesję,
  • założenie dla firmy odrębnego rachunku bankowego, a następnie powiadomienie urzędu skarbowego,
  • zgłoszenie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego,
  • złożenie zgłoszenia rejestracyjnego przed wykonaniem pierwszej czynności podlegającej podatkowi VAT do urzędu skarbowego
  • wybór opodatkowania.

1 Komentarz

  1. biala pisze:

    Teraz wszystko przenosi się do internetu i w sumie dobrze. Pytanie jak to będzie z zakazem handlu w niedziele. Czy to tez obejmie sklepy internetowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *