depozycjonowanie stron
Depozycjonowanie stron – czym jest negatywne SEO
Wrzesień 21, 2019
bahrajn
Bahrajn – kraj kontrastów, wyścigów i odległych czasów
Październik 31, 2019

Jak wybrać rolety plisowane?

Plisy cieszą się coraz większą popularnością. Są nie tylko niezwykle oryginalne, ale także wyjątkowo funkcjonalne i bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Jeśli też chcesz zamontować takie osłony okienne w swoim domu, sprawdź jak wybrać rolety plisowane!

Plisy wyróżniają się ze względu na swój mechanizm działania. Ich materiał rozpięty na dwóch profilach zsuwa się w harmonijkę. Dzięki temu można je ustawiać na dowolnej wysokości i zasłaniać jedynie wybraną część okna. Jakimi kryteriami należy się kierować podczas zakupów, by wybrać rolety plisowane idealnie dopasowane do okien i naszych potrzeb?

Jak wybrać rolety plisowane?

Osoby, które dotychczas korzystały z klasycznych osłon okiennych, z pewnością zastanawiają się, jak wybrać rolety plisowane. Pierwszym i najważniejszym kryterium jest ich wymiar – plisy są montowane na dwóch ruchomych profilach i prowadnicach, więc od poprawnego założenia zależy to, czy będą prawidłowo działać. Drugą ważną kwestią jest dobór materiału – należy wybrać jego transparentność, ale także kolor, fakturę czy wzór. Osłony okienne są przecież także ozdobą.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/rolety-plisowane-oryginalna-i-praktyczna-aranzacja-okien/

Jakie rolety plisowane wybrać?

Współcześnie istnieje wiele rodzajów plis, różniących się od siebie nie tylko wyglądem, ale też właściwościami. Jakie rolety plisowane wybrać, by być w pełni zadowolonym z użytkowania? Przede wszystkim takie, które pasują do danego pomieszczenia – jego przeznaczenia i położenia. Na tej podstawie należy dobrać odpowiednią transparentność – np. dużą w salonie, a zerową w sypialni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet plisowanych?

Plisy są narażone na uszkodzenia ze względu na swój specyficzny mechanizm. Przy wyborze rolet plisowanych należy więc zwrócić uwagę na wytrzymałość materiału. Gdy planuje się je zainstalować w kuchni lub łazience, tkanina musi być wodoodporna. Warto w razie czego także sprawdzić, czy wybrany producent oferuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Wcale nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, by mieć pojęcie o tym, jak wybrać rolety plisowane. Najważniejsze jest, by zwrócić uwagę na wymiary oraz transparentność i wytrzymałość materiału. Zadbaj o to, by wybrane plisy był idealne pod każdym względem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *