Sztuczne choinki jak prawdziwe
Sztuczne choinki jak prawdziwe
Listopad 26, 2021
Vicesima
Grudzień 7, 2021

Jaka pościel jest najlepsza dla zdrowego snu?

Nawet jedna nieprzespana noc ma już szkodliwe skutki. Od tego, w jaki sposób się wypoczywa, zależne jest nie tylko samopoczucie, ale ogólna kondycja organizmu. Z tego względu warto zadbać o odpowiednie nawyki, a także sprzyjające posłanie. Podpowiadamy, jaka pościel jest najlepsza dla zdrowego snu!

Jaka pościel jest najzdrowsza?

Wiele osób zastanawia się, jaka pościel jest najzdrowsza. Jest to istotne nie tylko ze względu na uczulenia czy choroby skóry. To, jak się śpi i w czym się śpi, ma ogromny wpływ na m.in. odporność, a także układ krążenia oraz układ neurologiczny. Nie można też ignorować tego, jak ważny jest sam komfort. Kiedy kołdra i poduszki są niewygodne lub np. podrażniają skórę, mogą skutecznie utrudniać zaśnięcie – co odbija się na długości i jakości wypoczynku.

Co mówią lekarze w kwestii tego, jaka pościel jest najlepsza dla zdrowego snu? Specjaliści są zgodni, że warto wybierać materiały z naturalnych włókien. Świetne właściwości wykazują przede wszystkim tkaniny bawełniane, bambusowe oraz konopne. Te ostatnie szczególnie cieszą się dużą popularnością, ponieważ są całkowicie bezpieczne dla delikatnej skóry, są wyjątkowo wytrzymałe oraz mają jeszcze wiele innych zalet.

Dlaczego warto zdecydować się na naturalną pościel z konopi?

Naturalna pościel z konopi to idealna opcja dla każdego, kto ma na względzie zdrowie i komfort. Stanowi doskonałą alternatywę dla syntetycznych tkanin, które nie gwarantują odpowiedniej wentylacji, a nierzadko są też farbowane lub zabezpieczane szkodliwymi środkami (np. formaldehydami, AZO, alidikarbem czy parationem). Jest szczególnie wskazana w przypadku alergików, ponieważ nie powoduje uczuleń oraz hamuje namnażanie się roztoczy.

Pościele konopne doskonale przepuszczają powietrze oraz odprowadzają wilgoć, dlatego zapewniają komfort i pomagają utrzymać optymalną temperaturę niezależnie od pory roku. Przy tym naturalne włókna zapobiegają rozwijaniu się grzybów i bakterii, a także nie zatrzymują zapachów. Do tego bez problemu można regularnie je prać, ponieważ są bardzo wytrzymałe oraz szybko wysychają.

Więcej o właściwościach prozdrowotnych pościeli z konopi można przeczytać na: https://moonula.pl/wlasciwosci-prozdrowotne-poscieli-konopnej/.

Gdzie kupić pościel z tkaniny konopnej?

Pościel z tkaniny konopnej najlepiej jest kupić u producenta, który wykorzystuje jedynie stuprocentowe, naturalne, certyfikowane materiały. Jedną z najlepszych polskich marek specjalizujących się w produkcji takich tekstyliów jest Moonula. Oferuje m.in. dobre gatunkowo pościele konopne dla dorosłych i dzieci. Wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz wyjątkowo estetycznym, stonowanym designem z delikatnym, roślinnym wzornictwem. Pościele Moonula można obejrzeć na: https://moonula.pl/posciel/.

Higiena snu to absolutna podstawa, jeśli chce się dbać o zdrowie. Z tego względu warto ustalić sobie regularny harmonogram dnia, a także odpowiednio wyposażyć sypialnię. Wybierz naturalne pościele konopne, które są komfortowe, całkowicie bezpieczne i korzystne dla zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *