bahrajn
Bahrajn – kraj kontrastów, wyścigów i odległych czasów
Październik 31, 2019
Sygnały, które powinny niepokoić u doradcy kredytowego
Sygnały, które powinny niepokoić u doradcy kredytowego
Grudzień 2, 2019

Koncentrator tlenu w praktyce. Wszystko, co warto wiedzieć o tym sprzęcie

Mężczyzna używający maski tlenowej

Mężczyzna używający maski tlenowej

Cierpisz na niewydolność płucną? Czujesz, że jesteś niedotleniony? Od dawien dawna borykasz się z nawracającymi atakami astmy? A może kiedyś przeszedłeś ostre zapalenie oskrzeli, po którym pozostały trudne do zwalczenia powikłania? Dobrym rozwiązaniem w każdym z powyższych przypadków okazuje się inwestycja w koncentrator tlenu, jaki pozwoli Ci na samodzielne przeprowadzanie kuracji czystymi masami powietrza, a dokładniej rzec biorąc- tlenoterapię realizowaną w warunkach domowych. Zero wizyt w przychodniach, brak konieczności leżenia w szpitalu, bez jakichkolwiek ograniczeń.

Do czego służy?

Koncentrator tlenu jest jednym z najchętniej wypożyczanych obecnie urządzeń specjalistycznych w punktach wynajmu asortymentu medycznego takich jak przykładowo znana firma Elektrotechmed. Cechą szczególną tego rodzaju urządzenia jest możliwość bezustannego dostarczania niezanieczyszczonego, wcześniej odpowiednio przefiltrowanego powietrza z właściwą zawartością tlenu.

Chorujący może posiadać taki fachowy aparat do własnego użytku, podpisując umowę na roczny, a nawet i dłuższy okres użytkowania w placówkach typu wspomniana wcześniej marka Elektrotechmed. Dzięki temu nie trzeba ponosić gigantycznych kosztów jakie wiążą się z inwestycją w tego rodzaju asortyment medyczny na własność.

Ponadto, warto również podkreślić istotny atut wypożyczalni medycznych- zawsze mamy tam do wyboru wyłącznie certyfikowany sprzęt najwyższej generacji, nowoczesny, sprawdzony i sprawnie funkcjonujący, który nadaje się do efektywnego użytkowania przez pacjenta, bez względu na wymaganą częstotliwość eksploatacji sprzętu.

Ciężko natomiast jest zadbać o non stop użytkowany aparat, gdy stanowi on nasz indywidualny sprzęt domowy, bowiem wymagałoby to jego systematycznych konserwacji, czyszczenia, napraw i unowocześniania. To natomiast generuje dodatkowe środki pieniężne konieczne do wygospodarowania.

Co daje?

Niezależnie jednak od tego, czy pacjent decyduje się na kupno koncentratora tlenu, czy też wybiera opcję z wypożyczalnią, zawsze domowa tlenoterapia przynosi mu mnóstwo korzyści do jakich zaliczyć trzeba przede wszystkim ogromny komfort psychiczny.

Nie da się ukryć, że motywujący do walki z chorobą jest już chociażby sam fakt nieprzebywania w środowisku typowo szpitalnym, ale w domowym zaciszu i własnych czterech ścianach przytulnego mieszkania. Dzięki mobilnym koncentratorom tlenu, jakie również dostępne są w ofercie firm typu Elektrotechmed, nie ma problemu ze swobodnym przemieszczaniem się w dowolne miejsca w towarzystwie opisywanego urządzenia specjalistycznego. Jest to bardzo duża wygoda i zarazem nowoczesność leczenia.

Co stanowi podstawę?

Głównym plusem posiadania przez chorującego koncentratora tlenu okazuje się fakt, iż maszyny tego typu są tak konstruowane, aby mogły filtrować pobierane z otoczenia powietrza, a co za tym idzie przepuszczać do organizmu poddawanego kuracji wyłącznie oczyszczony tlen.

Koncentrator znakomicie sprawdza się przy walce z szeregiem poważnych i długotrwałych w leczeniu chorób takich jak przykładowo ciężka niewydolność oddechowa. Pacjent regularnie korzystający z omawianej aparatury, ma sposobność uzyskania tlenu o stężeniu wynoszącym ponad dziewięćdziesiąt procent.

Trzeba jednak mieć maksymalną pewność, że posiadany sprzęt medyczny to profesjonalny model najlepszej klasy, a nie chiński bubel, których jest dziś na rynku naprawdę sporo, dlatego po raz kolejny odsyłamy do ofert doświadczonych wypożyczalni takich jak wspomniana marka Elektrotechmed.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *