mezczyzna
Czego nie może zabraknąć w kosmetyczce miłośnika barberingu?
Marzec 29, 2019
Osuszanie budynków
Osuszanie pomieszczeń – kilka sprawdzonych metod
Kwiecień 23, 2019

Kupno mieszkania pod wynajem

sprzedazmieszkanlublin

Zakup mieszkania to poważna inwestycja – bez względu na to czy kupujemy mieszkanie, po to by w nim zamieszkać, czy po to, żeby je np. wynająć. Coraz więcej osób nabywa mieszkanie właśnie w takim celu – by je wynająć.

Czy to opłacalny interes i jak się do tego przygotować. O tym wszystkim w naszym artykule.

Zakup mieszkania pod wynajem – dla kogo?

Planując zakup mieszkania pod wynajem trzeba zrobić rozeznanie rynku. Są miasta, w których popyt na wynajem mieszkań będzie większy, i takie gdzie zapotrzebowanie na tego typu mieszkania będzie dużo mniejsze. Główną grupą zainteresowaną wynajmem mieszkań są…studenci. Dlatego w miastach, w których są uczelnie wyższe – czy to państwowe czy prywatne będzie zainteresowanie mieszkaniami na wynajem.

Mieszkania chętnie wynajmują też młodzi ludzie tuż po studiach, którzy dajmy na to zaczynają dopiero swoją zawodową karierę i nie stać ich jeszcze na zakup własnego mieszkania. Jednym z miast z niewątpliwym potencjałem w tym zakresie jest Lublin. Szacuje się, że ponad 40% kupionych tu mieszkań deweloperskich to mieszkania kupione pod wynajem, a fraza sprzedaż mieszkań Lublin jest jedną z najczęściej wpisywanych do wyszukiwarki.

Kupno mieszkania pod wynajem to dobre rozwiązanie dla osób, które same mają gdzie mieszkać, ale dysponują gotówką, którą chcą gdzieś ulokować. Ale nie tylko – przecież zdecydowana większość mieszkań kupowana jest przy wsparciu kredytów z banku. Taka opcja jest również uzasadniona w przypadku osób, które chcę kupione mieszkanie wynajmować.

Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że wynajem sprawi, że miesięczne raty kredytu będą się w całości spłacać, bo de facto będzie je pokrywał wynajmujący. W zależności od tego w jakim stopniu kupujący musi posiłkować się kredytem, a ile ma własnych oszczędności – raty nie tylko będą się „same” spłacać ale jeszcze coś zostanie dla właściciela.

Po kilkunastu latach kredyt zostaje spłacony, mieszkanie staje się de facto własnością kupującego, który może nadal je wynajmować, sprzedać je z zyskiem, bądź w nim zamieszkać.

Na pewno zakup mieszkania pod wynajem to dobra inwestycja, nawet wtedy gdy konieczne jest zaciągnięcie kredytu na sfinansowanie transakcji. Ceny mieszkań są teraz bardzo atrakcyjne, Lublin wiedzie pod tym kątem prym. Za lat kilkanaście te same mieszkania będą warte sporo więcej, bo mieszkania deweloperskie, inaczej niż te z rynku wtórnego nie tracą, a zyskują na wartości. Ponadto niskie stopy procentowe sprawiają, że nawet mieszkania kupione na kredyt są teraz bardzo opłacalną inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *