Jak uniknąć wypalenia zawodowego i stresu związanego z pracą
Jak uniknąć wypalenia zawodowego i stresu związanego z pracą
Luty 8, 2018
Jak wykorzystać stary telefon lub tablet
Jak wykorzystać stary telefon lub tablet
Luty 12, 2018

Jak w lecie zabezpieczyć skórę niemowlęcia

Jak w lecie zabezpieczyć skórę niemowlęcia

W upalne dni należy szczególnie zabezpieczać delikatną i wrażliwą skórę niemowlęcia. Poniżej przedstawiamy sposoby jak dbać o skórę niemowlaka w porze letniej.

  • Ubranka wykonane z naturalnych materiałów. Przewiewna bluzeczka i spodenki zapewnią, że skóra będzie mogła oddychać. Warto również decydować się na odzież w kolorach jasnych, gdyż barwniki zawarte w niektórych ciemnych ubraniach mogą powodować uczulenia u niemowlęcia.
  • Ciało noworodka zabezpieczamy kremami na bazie filtrów mineralnych. Jest ono szczególnie wrażliwe więc gdy istnieje możliwość, powinniśmy zrezygnować z wyjść z domu. Jeżeli wystąpi taka konieczność, należy poruszać się w zaciemnionych terenach z postawioną w wózku budką ochronną.
  • Kremem należy smarować całe ciało. Najbardziej narażone na poparzenia u niemowlaka są usta, uszy i nos, a więc krem należy nałożyć również na te części ciała.
  • Nawilżenie skóry. Skórę niemowlęcia możemy zabezpieczyć przed przesuszeniem, nakładając emulsję także wieczorem.
  • Najbardziej szkodliwe działanie promieni słonecznych występuję między godziną 10 a 15 więc dlatego o tej porze należy odpuścić spacery z niemowlęciem.

1 Komentarz

  1. winka pisze:

    Żeby to zawsze było takie łatwe 🙂 Maluszek czasami nie chce dać się posmarować, trzeba też wyczuć moment, kiedy to zrobić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *