Jak czyścić żaluzje plisowane?
Styczeń 14, 2019
klej do butow
Jaki klej wybrać do sklejenia butów
Luty 16, 2019

Odbiór nowego mieszkania – samemu czy z rzeczoznawcą?

Nowe mieszkania Przemyśl

Nowe mieszkania – odbiór lokalu od dewelopera

Odbiór mieszkania to ostatni krok, który dzieli cię przed wprowadzeniem się do swojego mieszkania. Część osób dokonuje odbioru samodzielnie, a część decyduje się na wizytę z fachowcem. Którą opcję wybrać?

Samodzielny odbiór mieszkania

Na odbiór umawiaj się w ciągu dnia – nigdy wieczorem. Przy dziennym świetle lepiej będzie widać ewentualne niedoróbki. Zanim spotkasz się z deweloperem przeczytaj jeszcze raz umowę, sprawdź dokładnie normy budowlane i to, co ci przysługuje w ramach umowy. Możesz zabrać ze sobą narzędzia – kątownik, poziomicę, piłkę. Dzięki nim sprawdzisz czy ściany i podłogi mają odpowiedni poziom.

O ile na podłogach nie powinno go być, o tyle na balkonie już tak. Takie rozwiązanie gwarantuje odpływ wody. Wykorzystaj swoją piłeczkę i sprawdź czy rzeczywiście deweloper zachował odpowiedni spadek na tarasie i balkonie.

Warto sprawdzić też czy powierzchnia mieszkania zgadza się z tym co jest w umowie. Może brzmi to niewiarygodnie, ale zdarzają się duże rozbieżności. Zwykle w umowie pojawia się margines błędu, jednak zwykle nie powinien on przekroczyć 2%. Jeśli jest większy – masz prawo odstąpić od umowy kupna mieszkania.

Co jeszcze warto sprawdzić?

Na pewno to czy ściany i sufity są suche. Zwróć szczególną uwagę na ściany i sufity w kuchni, łazience, a w przypadku gdy mieszkasz na ostatnim piętrze – również na ściany i sufity we wszystkich pomieszczeniach.

Okna i drzwi to również bardzo ważne elementy. Oceń czy szyby nie zawierają żadnych rys – okna powinny być czyste. Sprawdź czy są dobrze osadzone i czy są szczelne. Włóż między ramę i futrynę zwykłą kartkę, zamknij okno. Jeśli nie możesz usunąć kartki po zamknięciu to znaczy, że okno jest szczelne.

Kiedy wziąć fachowca

Jeśli nie czujesz się na siłach by samodzielnie sprawdzić czy Twoje nowe mieszkanie zostało dobrze wykonane weź ze sobą fachowca. Może to być ktoś znaleziony w sieci – wystarczy, że wpiszesz hasło: nowe mieszkania przemyśl odbiór. Zobaczysz jak wiele osób oferuje swoje usługi przy odbiorze mieszkań. Możesz również poprosić o pomoc znajomego fachowca.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *