Jak wykorzystać stary telefon lub tablet
Jak wykorzystać stary telefon lub tablet
Luty 12, 2018
Panele polikrystaliczne a monokrystaliczne - jaka jest różnica
Panele polikrystaliczne a monokrystaliczne – jaka jest różnica?
Luty 16, 2018

Odpowiedni ubiór na pogrzeb

Odpowiedni ubiór na pogrzeb

Z pewnością każdy z nas w swoim życiu uczestniczył bądź będzie uczestniczył w ceremonii pogrzebu. Wiąże się to z koniecznością zastosowania pewnych zasad dotyczących ubioru. Poniżej przedstawiamy porady, dzięki którym możesz ustrzec się od nieprzyjemnej sytuacji.

  • Odpowiednim strojem wyrażasz szacunek dla zmarłej osoby, dlatego ubranie powinno być szykowne, czyste i wyprasowane.

 

  • Kobiety decydując się na założenie sukienki powinny wziąć pod uwagę, czy jej długość jest do kolan lub dłuższa. Należy unikać zbyt krótkich spódnic i głębokich dekoltów. Nieodpowiedni strój sprawi, że niekoniecznie dobrze wypadniemy przed innymi. Pogrzeb nie jest wydarzeniem, podczas którego możemy podkreślać swój wygląd.

 

  • Przed pogrzebem warto sprawdzić prognozę pogody i uszykować odpowiednie do warunków atmosferycznych ubranie.

 

  • Kolejna sprawa dotyczy szpilek. Jeżeli zamierzamy założyć właśnie ten rodzaj obuwia, musimy wziąć pod uwagę fakt, ze ziemia na cmentarzu podczas opadów deszczu lub śniegu będzie rozmokła i wtedy pojawi się problem. Również dojście między grobami do miejsca pochówku może nie być proste. Dlatego najbezpieczniej będzie założyć obuwie na płaskim obcasie. Szpilki ładnie będą wyglądały jedynie w kościele i na wybrukowanych alejkach cmentarzu, jednak są inne sprawy, które sprawią, że buty na obcasie wcale nie okażą się dobrym pomysłem.

  • W porze zimowej zdecydowanie lepiej porzucić sukienki na rzecz spodni.

  • Latem, pomimo wysokich temperatur na dworze, w kościele zawsze jest chłodniej i bardziej wilgotno, dlatego lepiej wziąć sweter w ciemnym kolorze, który w razie potrzeby będziemy mogli swobodnie założyć.

  • Mężczyźni nie powinni wchodzić do kościoła ani na cmentarz z okryciem na głowie.

  • Czerń jest kolorem charakterystycznym dla okresu żałoby, dlatego tez na pogrzeb należy zrezygnować z takich barw stroju jak biel, czerwień czy róż. Najbliżsi zmarłego powinni założyć ubrania w kolorze czarnym. Innymi dopuszczalnymi barwami jest granat, szary Buy Zithromax , ciemny brąz, zieleń i fiolet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *