sprzedazmieszkanlublin
Kupno mieszkania pod wynajem
Kwiecień 11, 2019
portal randkowy jest lepszy
Który portal randkowy jest lepszy – Tinder czy Badoo?
Maj 8, 2019

Osuszanie pomieszczeń – kilka sprawdzonych metod

Osuszanie budynków

Osuszanie budynków

Komfort mieszkania gwarantowany jest nie tylko przez odpowiedni dobór praktycznych w swym zastosowaniu mebli, czy ich właściwe rozmieszczenie w poszczególnych pomieszczeniach, ale również przez odpowiednią dbałość o stan murów. Jednym z najczęstszych zaniedbań lokatorów jest brak osuszania zbyt zawilgoconych obiektów, co prowadzi do niesamowicie poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym rozmaitych schorzeń oddechowych, alergii, czy nawet kłopotów skórnych. Poniżej pokażemy, jakie są najpowszechniejsze metody osuszania wnętrz, które pozwalają nie tylko uniknąć wyżej wspomnianych skutków chorobowych, ale i zapobiec niszczeniu przesadnie zawilgoconych lokali.

Na własną rękę

Proste nawyki w postaci osuszania mechanicznego jak najbardziej mogą pomóc w zapobieganiu gromadzenia się wilgoci, a tym samym nie dopuścić do powstawania pleśni i grzybów, jednak nigdy samodzielne działanie nie zlikwiduje tego, co już dawno powstało i wymaga pracy fachowców typu firma TSM z Poznania, która stosuje najlepszej klasy sprzęt osuszający i doskonale zna się na najnowocześniejszych metodach walki z wilgocią.

Mechaniczne osuszanie jest świetną profilaktyką, czy dodatkiem do osuszania bardziej zaawansowanego technicznie. A konkretniej, warto regularnie wietrzyć obiekty mieszkalne, w tym zwłaszcza te jego pomieszczenia, w których wiemy, że wilgoci jest więcej – najczęściej to łazienka, spiżarnia, piwnica, pokój gospodarczy. Przyda się także systematycznie ogrzewać lokal, co pozwala na wysuszenie zbytniej wilgoci. Niestety jednak, wyłącznie podnoszenie temperatury wewnątrz budynku, czy wpuszczanie do środka świeżego powietrza to zdecydowanie za mało.

Osuszanie absorpcyjne

Patrząc na szeroki wachlarz oferty wspomnianej już, znanej marki poznańskiej TSM, która proponuje nie tylko profesjonalne osuszanie, ale również wynajem klientom odpowiedniego zaplecza sprzętowego, można wyszczególnić m.in. metodę absorpcyjną. Jest ona oparta na banalnej, dobrze każdemu znanej regule fizyki – żeby coś wyschło, trzeba to osuszyć nawiewami suchych mas powietrza. W ten sposób, nadmiernie zgromadzona wilgoć jest eliminowana poprzez usunięcie jej na zewnątrz.

Korzysta się przy tym ze środka sorpcyjnego oraz obracalnego w wolnym tempie rotora. Absorbent ma za zadanie wchłonąć całą wilgoć, a wszystko to odbywa się z zachowaniem właściwej szczelności i izolacji tak, żeby nie dostało się do osuszanych miejsc powietrze z zewnątrz. To doskonały sposób na wyzbycie się wilgoci nawet z bardzo trudno dostępnych miejsc takich jak stropy czy wielowarstwowe mury, bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek prac demontażowych w konstrukcji osuszanego obiektu.

Osuszanie kondensacyjne

Pośród wielu metod likwidacji wilgoci, TSM z Poznania proponuje równie popularne co osuszanie absorpcyjne – osuszanie kondensacyjne. W wielkim skrócie, polega to na zastosowaniu specjalistycznego urządzenia, które przepuszcza masy powietrza pobierane z osuszanego lokum nad celowo do tego zaprojektowanym zbiornikiem stanowiącym swego rodzaju parownik.

To właśnie dzięki niemu możliwe jest błyskawiczne zredukowanie temperatury powietrza, a tym samym zebranie do pojemnika nadmiernej ilości pary wodnej. Poza tym, że ta metoda daje precyzję osuszania, dodatkowo uchodzi za jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów fachowego likwidowania zawilgocenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *