Skóra wymagająca, czyli jaka? Cztery rzeczy, które warto o niej wiedzieć
Październik 22, 2020
Czym się różni technologia FTTH od ETTH
Czym się różni technologia FTTH od ETTH
Grudzień 23, 2020

Plisa sama opada – jak sobie z tym poradzić?

Rolety plisowane ciekawie wyglądają i są niezwykle funkcjonalne, ale niestety łatwo je przypadkiem uszkodzić. Zauważyłeś, że plisa sama opada? Radzimy w jaki sposób można poradzić sobie z tym problemem!

Ponieważ rolety plisowane mają dwa profile, można je swobodnie rozsuwać na wysokości całego okna. Ten mechanizm jest bardzo praktyczny, ale też delikatny. Dowiedz się, co zrobić w sytuacji, gdy plisa sama opada!

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/plisa-sama-opada-jak-sobie-z-tym-poradzic/

Plisa sama opada – co może być przyczyną?

Jest wiele powodów, przez które plisa sama opada. Jeśli niedawno się ją kupiło, może być nieprawidłowo zamontowana lub źle dopasowana. Gdy zaś osłonę ma się już jakiś czas, najprawdopodobniej mogła się wysłużyć lub uszkodzić. Częstymi problemami są też rozerwanie sznurka podtrzymującego materiał oraz pęknięcie/wyłamanie się jednego z elementów mechanizmu. Czasem winowajcą jest rozprostowany materiał. W większości tych przypadków można samodzielnie usunąć usterkę.

Jak naprawić opadającą plisę?

Kiedy odkryje się już przyczynę tego, dlaczego plisa sama opada, można przystąpić do działania. Zerwany sznurek czy uszkodzony element mechanizmu łatwo da się wymienić. Wielu producentów dołącza do opakowania części zamienne lub w razie potrzeby przesyła je klientom. Rozprostowany materiał można natomiast ręcznie złożyć po czym związać osłonę na 12 godzin. W niektórych przypadkach domowe metody mogą jednak nie wystarczyć.

Co robić, gdy naprawa opadającej plisy jest niemożliwa?

Niestety, nie zawsze naprawa opadającej plisy jest możliwa. Czasem uszkodzenie jest zbyt poważne. Niektórzy producenci oferują usługę wsparcia fachowców, którzy przyjeżdżają na miejsce, by obejrzeć osłonę. Może się jednak okazać, że ta jest zniszczona lub po prostu niedopasowana. Wtedy konieczne będzie jej przerobienie czy nawet zakup nowego modelu.

Jeśli plisa sama opada, zawsze warto najpierw spróbować samemu temu zaradzić. Dopiero gdy już nie masz pomysłu, co robić, powinieneś zwrócić się do fachowców. Na przyszłość zainwestuj w osłony wysokiej jakości, by nie mieć takich problemów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *