Czym charakteryzują się zestawy do monitoringu
Czym charakteryzują się zestawy do monitoringu
Luty 26, 2018
wulkanizacja katowice
Kiedy wymienić opony na letnie? Dowiedz się, co radzą specjaliści
Marzec 14, 2018

Plisy na okna – jak się sprawdzają?

plisy na okna

Plisy okienne są wyjątkowym, nieszablonowym rozwiązaniem jeśli chodzi o osłonę okien. Są innowacyjną opcją, która nie tylko ułatwi codzienne życie, ale i urozmaici wystrój każdego domu. Osoby, które nigdy się z nimi jeszcze nie spotkały, mogą mieć pewne wątpliwości co do ich funkcjonalności. Postaramy się je rozwiać!

Kilka funkcji, które sprawią, że pokochasz plisy okienne

Możliwość przysłonięcia wybranej części okna to niezwykle przydatna właściwość. Rozwiązuje problem rażących promieni słońca wędrującego w ciągu dnia i wyjątkowo jasnego światła księżyca podczas pełni. Nie ma więc potrzeby, aby zasłaniać całe okno i odcinać się od świata. Nie trzeba pozbawiać się naturalnego, zdrowego światła i przyjemnych widoków za oknem. Wystarczy za sprawą plis w łatwy sposób powstrzymać zbyt intensywne światło.

Plisy świetnie sprawdzą się także w sytuacjach, gdy potrzeba nieco intymności. W sytuacji szybkiego przebierania się, nie będziesz zmuszony do mocowania się z zasłonami, skrywaniem się w toalecie albo owijania ręcznikiem. Wystarczy odpowiednio przesunąć lub rozciągnąć materiał plisy. Możliwość dowolnego przemieszczania jej bywa również pomocna przy uchylaniu okna. Plisy świetnie funkcjonują także w miejscach, gdzie okna są przeważnie zasłonięte przez większość czasu – nie zsuwają się ani nie zacinają.

Plisy nie sprawiają żadnych kłopotów w obsłudze – materiał swobodnie przesuwa się po prowadnicach, a zmiana ułożenia nie wymaga wkładania dużej siły. Z ich użytkowaniem poradzą sobie nawet dzieci i osoby starsze. Położenie plisy z łatwością kontroluje się za pomocą wygodnego uchwytu.

Co więcej, plisy urozmaicą każde wnętrze. Wyglądają niezwykle oryginalnie i nietypowo. Ogromny wybór materiałów i kolorów zadowoli każdy gust i pozwoli dopasować je do każdego stylu. Pozwalają na dostosowanie ilości wpuszczanego światła, zatem dzięki nim można zadbać o odpowiednią atmosferę w domu. Będą pasować zarówno do tradycyjnie urządzonych mieszkań, jak i nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Plisy są odpowiednie dla niemalże każdego rodzaju okien i do wszystkich pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *