Panele polikrystaliczne a monokrystaliczne - jaka jest różnica
Panele polikrystaliczne a monokrystaliczne – jaka jest różnica?
Luty 16, 2018
Recepta na jesienną chandrę
Recepta na jesienną chandrę
Luty 18, 2018

Poradnik – jak zdać egzamin na prawo jazdy

Poradnik - jak zdać egzamin na prawo jazdy

W dzisiejszych czasach, wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez jazdy samochodem. Posiadanie prawa jazdy i poruszanie się autem, ułatwia nam codzienność i często jest wyznacznikiem samodzielności. Dzięki niemu możemy także stać się bardziej niezależni.  Chcąc korzystać z owych przywilejów, konieczne jest uprzednie zdanie egzaminu.

Decydując się na zdawanie egzaminu prawa jazdy, w pierwszej kolejności musimy przede wszystkim dokonać wyboru odpowiedniego Ośrodka Szkolenia Kierowców takiego jak nauka jazdy OKSK Tyła Częstochowa. Dzięki dobrze wykwalifikowanej kadrze, nauka może okazać się bardziej skuteczna.

Nauka jazdy po mieście trwa 30 godzin i nie czyni z nas zawodowych kierowców.  Warto zastanowić się nad dokupieniem kilku godzin jazdy doszkalającej, jeżeli nie czujemy się pewni po ukończeniu kursu, a w najbliższym czasie jesteśmy zapisani na  egzamin.

 Ważne jest, by pytań nie uczyć się na pamięć, ale studiować kodeks ruchu drogowego. Przed tym dniem  należy dobrze się wyspać i być wypoczętym. Najlepszą porą na odbycie egzaminu są godziny, w których natężenie ruchu jest najmniejsze.

Od 1 stycznia wprowadzono nowe zadania  do egzaminu praktycznego z tzw. ecodrivingu. Zadania przewidują hamowanie silnikiem i  płynne opanowanie zmiany biegów.

Egzamin najlepiej potraktować jak prezentację swoich zdolności natomiast egzaminatora jak zwykłego pasażera lub kolegę czy koleżankę.  Należy w pełni skupić się na wykonywaniu poleconych zadań i podczas trwającej godzinę jeździe postarać się zapomnieć o stresie.

Poniżej przedstawiamy proste zasady, dzięki którym możesz znacznie zwiększyć szanse zdania egzaminu na prawo jazdy, czego życzymy wszystkim kursantom.

  1. Stres należy do najpowszechniejszych czynników wpływających na oblanie testu, dlatego przed egzaminem trzeba wypocząć i porządnie się wyspać.
  2. Negatywne nastawienie oraz czytanie opinii o egzaminatorach na różnych forach internetowych nie jest najlepszym pomysłem.
  3. Istnieje możliwość, by podczas egzaminu praktycznego w samochodzie towarzyszył Ci instruktor, z którym odbywałeś naukę jazdy.
  4. Odpowiedni wybór godziny egzaminu, dobrany do twoich predyspozycji, z uwzględnieniem natężenia ruchu drogowego. Najlepsza będzie pora, w której na drogach porusza się najmniej pojazdów.
  5. Staraj się zapanować nad stresem podczas jazdy, bądź pewny swoich umiejętności.
  6. Przed wejściem do samochodu ściągnij kurtkę. Pamiętaj o prawidłowym ustawieniu fotela i lusterek, sprawdź widoczność.
  7. Podczas jazdy warto mówić na głos jaki manewr będzie się wykonywało, a dzięki temu egzaminator będzie wiedział co zamierzasz.
  8. Zachowaj właściwą prędkość w danych warunkach panujących na drodze.
  9. Aby udowodnić egzaminatorowi swoją świadomość na drodze, rozglądaj się często i kręć głową.
  10. Jadąc wolniej można zaobserwować więcej szczegółów, pieszych, znaków drogowych, jednak nie można zapomnieć o dynamicznej i płynnej jeździe. Przewiduj sytuacje na jezdni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *