Czy srebro koloidalne może być szkodliwe?
Luty 22, 2019
Czym sa bifidobakterie
Właściwości zdrowotne probiotycznych szczepów bifidobakterii
Marzec 6, 2019

Pożyczka dla bezrobotnych – jak dostać pożyczkę?

Pożyczka dla bezrobotnych – jak dostać pożyczkę

Jeżeli nie mamy pracy lub też nie możemy przedstawić zaświadczenia o zatrudnieniu oraz wykazać odpowiednich dochodów, prawdopodobnie nie uzyskamy kredytu w banku. Alternatywą będzie w takim przypadku pożyczka dla bezrobotnych.  Warto zapoznać się z ofertami firm pożyczkowych oraz zdecydować, która oferta jest dla nas najlepsza. Niektóre firmy oferują nawet pożyczki dla zadłużonych bezrobotnych, dlatego też zdarza się, że nawet osoby, które nie spłaciły poprzednich zobowiązań będą mogły wziąć pożyczkę.

Kto może udzielić pożyczki dla bezrobotnych?

Szybkie pożyczki dla bezrobotnych są oferowane najczęściej przez firmy pozabankowe, nazywane zwykle firmami pożyczkowymi lub po prostu parabankami. W przeciwieństwie do banków, nie wymagają one zazwyczaj przedstawiania zaświadczeń o dochodach czy też zatrudnieniu. Warto zauważyć, że ocenie nie jest również poddawana nasza zdolność kredytowa ani nie są sprawdzane bazy BIK. Jeśli zdecydujemy się na taką pożyczkę, wniosek możemy złożyć stronie internetowej lub w siedzibie firmy pożyczkowej. Należy zauważyć, że wnioski o pożyczki rozpatrywane są nawet w ciągu kilkunastu minut. Aby dostać pożyczkę, wystarczy nam dowód osobisty. We wniosku o pożyczkę zwykle musimy podać takie informacje jak: imię i nazwisko, PESEL, miejsce zamieszkania lub zameldowania, numer telefonu oraz numer konta bankowego (jeśli składamy wniosek online). Pożyczka dla bezrobotnych jest udzielana w formie chwilówki i jest to pożyczka krótkoterminowa – zwykle możemy pożyczyć pieniądze na okres od 15 dni do 3 lat. Te pożyczki najczęściej udzielane są na kwotę od 100 zł do kilkunastu tysięcy zł.

Pożyczka dla bezrobotnych zadłużonych jest tania czy droga?

Firmy pożyczkowe mają możliwość decydowania o kosztach udzielania pożyczek – ustalać oprocentowanie, prowizje oraz inne opłaty. Warto zauważyć, że cena, jaką będziemy musieli zapłacić za pożyczkę, może być znacznie wyższa niż w banku. Szybka pożyczka dla bezrobotnych jest to pożyczka udzielana na specjalnych warunkach.  Jednakże większa dowolność w ustalaniu kosztów oznacza również, że pożyczki dla osób bezrobotnych wcale nie muszą być droższe, a nawet mogą być darmowe. Warto zwrócić uwagę, że firmy pożyczkowe często przygotowują różnego rodzaju promocje, żeby zachęcić nowych klientów do skorzystania z ich usług. Często też firmy te obniżają oprocentowanie, rezygnują z prowizji lub oferują darmową pożyczkę dla nowych klientów. Czasami warto jest skorzystać z tak zwanych porównywarek pożyczkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *