Jak skutecznie wyszukać psychologa współpracującego z NFZ w moim regionie?
Sierpień 31, 2020
Plisa sama opada – jak sobie z tym poradzić?
Listopad 26, 2020

Skóra wymagająca, czyli jaka? Cztery rzeczy, które warto o niej wiedzieć

skorawymagajaca

Świadoma pielęgnacja wymagającej cery to klucz do jej zdrowego wyglądu. Osoby borykające się z takimi dolegliwościami, jak atopowe zapalenie lub łojotokowe zapalenie skóry powinny szczególnie uważnie dobierać kosmetyki oraz przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jak rozpoznać czy mamy skórę wymagającą i jak o nią dbać?

Skóra wymagająca – jaką pielęgnację stosować?

Zadbaj o odpowiednie kosmetyki

Atopowe zapalenie skóry to przypadłość, która powoduje, że budowa skóry różni się od tej obecnej u zdrowej osoby. Ze względu na braki w jej strukturze szybciej ulega przesuszaniu, co z kolei skutkuje powstawaniem bolących, często swędzących ran. Osoby z AZS powinny korzystać ze sprawdzonych preparatów przynoszących ukojenie, takich jak polskie dermokosmetyki Lefrosch. Produkty te łagodzą przebieg nieprawidłowego rogowacenia skóry i służą pomocą przy nadmiernej suchości skóry.

Pamiętaj o nawilżeniu

Regularne nawilżanie ciała to niezbędny element podczas kuracji atopowego zapalenia skóry. Choć dolegliwość ta jest niewyleczalna, to może być uśpiona i nie dawać niemalże żadnych objawów. W tym celu konieczne jest stosowanie odpowiednich, delikatnych kosmetyków, które są dedykowane wymagającej skórze.

Dostarcz organizmowi niezbędnych witamin

W przypadku pielęgnacji skóry z łojotokowym zapaleniem, kluczową rolę odgrywają odpowiednie preparaty. Największą skuteczność notują dermokosmetyki przeznaczone do konkretnego typu skóry. W ich składzie powinny znaleźć się takie substancje, jak:

  • witamina E – regeneruje oraz nawilża naskórek,
  • pantenol – przynosi ulgę i koi skórę,
  • oleje roślinne – pomagają odbudować naturalną warstwę lipidową skóry i przyspieszają proces gojenia ran,
  • gliceryna – ułatwia nawilżanie skóry.

Sytuacja wygląda podobnie z atopowym zapaleniem skóry. Bogate w substancje odżywcze preparaty zwiększają szansę na przejście choroby w stan remisji, który nie daje widocznych objawów.

Zaopatrz się w dedykowane kremy

Skóra wymagająca potrzebuje szczególnej uwagi, a jej właściwa pielęgnacja odwdzięczy się estetycznym wyglądem i zniknięciem przykrych objawów, takich jak swędzenie. Na rynku są dostępne maści oraz kremy przeznaczone do konkretnego rodzaju skóry. Ich składniki skutecznie łagodzą dolegliwości i pomagają w wyciszeniu choroby.

Jak rozpoznać wymagającą skórę?

Jak rozpoznać AZS?

Przede wszystkim po czerwonych, swędzących plamach na powierzchni ciała. Silna potrzeba drapania może doprowadzić do krwawych ranek, pęcherzyków oraz strupów. Zmiany skórne mogą wystąpić niemalże wszędzie —  najczęściej zajęte są okolice dłoni i łokci, kolan, a także tułów. Choroba może być zdiagnozowana w każdym wieku i często jest wykrywana u dzieci.

Łojotokowe zapalenie skóry – czyli co?

Jest uznawane za jedną z najczęstszych przewlekłych chorób dermatologicznych. Przejawia się poprzez pojawianie się rumieniowo-złuszczających zmian skórnych. Zwykle są one pokryte białymi lub żółtymi plamami przypominającymi łuski. Zdarza się, że miejsca te swędzą, choć taka reakcja nie zawsze występuje. Jej objawy mogą być spotykane na skórze głowy, klatki piersiowej, twarzy, a także w zgięciach stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *