olejek-miety-pieprzowej
Zioła na zdrowie: właściwości olejku z mięty pieprzowej
Wrzesień 3, 2019
depozycjonowanie stron
Depozycjonowanie stron – czym jest negatywne SEO
Wrzesień 21, 2019

Skórzana torba – czyszczenie i pielęgnacja

skórzana torba na laptopa

skórzana torba na laptopa

Wydawać by się mogło, że dbałość o materiały skórzane to trudne zadanie, które wymaga stosownej wiedzy specjalistycznej, czy jakichś większych zdolności, a w gruncie rzeczy jest zupełnie odwrotnie. Nie musimy być ekspertami od szeroko rozumianej galanterii, aby móc pochwalić się nienagannie elegancką torebką czy świetnie wyglądającym portfelem. Kilka cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji wyrobów ze skóry przekażemy w dalszych fragmentach.

Proste zasady

Koniecznie trzeba nauczyć się paru prostych nawyków, jakie powinny pozostać nam we krwi na stałe. Mianowicie, istotne jest, żeby czyścić skórzaną torbę raz w tygodniu. Jaki rodzaj pielęgnacji mamy tu na myśli? Przede wszystkim podstawowe usuwanie brudu, przez co z kolei rozumie się chociażby przetarcie powierzchni naszego galanteryjnego dodatku lekko wilgotną szmatką.

Najlepszy okaże się dodatek płynnego mydła połączony z umiarkowanie ciepłą wodą. Kolejny krok to wypróżnienie torby i pozbycie się z niej wszystkiego, co zalega. Przykładem mogą być niekoniecznie niepotrzebne rzeczy jakie mimowolnie niekiedy wrzucamy na dno torby i nosimy dzień w dzień, czasem nawet zupełnie nieświadomie. W grę wchodzą tu także przedmioty ostre, jakie mogą zarysować torbę, bądź ją przedziurawić.

Jeżeli wewnątrz wyrobu skórzanego znajdują się nieestetyczne pyłki oraz zabrudzenia, natychmiast sięgnijmy po odkurzacz, przy pomocy którego skrupulatnie pozbędziemy się resztek jedzenia czy paproszków. Środek torby warto przetrzeć wilgotną szmatką nasączoną mydłem oraz wodą. Można także zainwestować w specjalistyczne preparaty do pielęgnacji galanterii, które dostępne są w sklepach z tego rodzaju produktami. Są one kosztowniejsze niż samodzielnie robione mikstury, ale za to dużo wygodniejsze w zastosowaniu.

Skuteczne triki

Przeglądając ofertę przykładowego serwisu z galanterią online, tj. janpolbis.pl, możemy natknąć się na bardzo rozległy wachlarz różnorodnych wyrobów ze skóry naturalnej- torba torbie nierówna, a każdy może wybrać coś stosownego dla siebie, dopasowanego do swych indywidualnych potrzeb oraz gustu. Niemniej jednak, nie ma większego znaczenia to, jakiego typu torbę zakupimy, jeśli chodzi o kwestię dbałości o naszą podręczną aktówkę.

Czy to jasna, czy ciemna skóra, matowa bądź lekko połyskliwa, tańsza lub droższa, zawsze wymaga skrupulatnej pielęgnacji. Najprostszy wariant to postawienie na preparat alkoholowy rozcieńczony wodą, którym delikatnie przecieramy zabrudzoną torebkę zarówno od wewnętrznej jak i zewnętrznej strony. Dla odświeżenia można zastosować również specjalny produkt w sprayu, który pozwala zlikwidować nieprzyjemny zapach wydobywający się z torby.

Banalną metodą czyszczenia aktówek czy neseserów okazuje się też użycie proszku do pieczenia, który eliminuje niemiłe aromaty. Wsypujemy do naczynka jego niewielką ilość i zostawiamy w torbie na kilka dni. Po paru dobach natychmiast odczujemy różnicę. Jeśli nie przemawia do Ciebie trik z proszkiem, zamień go na sodę oczyszczoną albo ziarna kawy, które również rewelacyjnie wyciągną zapachy z dna torby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *