Film poklatkowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze specjalistów
Listopad 21, 2021
Jaka pościel jest najlepsza dla zdrowego snu?
Listopad 30, 2021

Sztuczne choinki jak prawdziwe

Sztuczne choinki jak prawdziwe

Niektórzy nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia bez zapachu świerka lub jodły. Jeśli jednak możemy obejść się bez aromatu iglastego drzewa, a przy tym chcemy długowiecznej choinki, która się nie obsypuje i wiernie imituje drzewko prosto z lasu, warto postawić na choinkę sztuczną od najlepszych producentów drzewek.

Sztuczna choinka – dziś w niczym nie ustępuje tej żywej

Choć zgodzić się trzeba, iż jeszcze kilkanaście lat temu bez problemu można było odróżnić sztuczne drzewko bożonarodzeniowe od tego prawdziwego, dziś jest to niemal niemożliwe. O ile nie podejdziemy blisko choinki, by poczuć jej zapachu, nie zauważymy gołym okiem różnic. Sztuczne choinki są dziś produkowane z ogromną troską o każdy jeden detal, a dodatkowo robione są z wysokiej klasy materiałów, które pozwalają idealnie imitować naturę. Można sobie dobrać drzewko idealnie do swoich oczekiwań, zarówno pod względem wysokości jak i gęstości. Choinki sztuczne, które jak najwierniej przypominają prawdziwe drzewka produkowane są dziś z polietylenu (PE). Jest to tworzywo bardzo wytrzymałe jak i elastyczne – dzięki temu choinka każdego roku będzie wyglądała świetnie, nawet prosto po przyniesieniu jej ze strychu i odpakowaniu z kartonu. Tworzywo PE pozwala tworzyć bardzo realistyczne drzewka. Producenci więc bez większych przeszkód tworzą piękne świerki srebrne, pospolite lub serbskie jak i jodły kaukaskie, balsamiczne i inne, a nawet różne odmiany pięknych i rozłożystych sosen.

Choinki PE, mimo, że sztuczne, są jednak bardzo przyjemne w dotyku, gęste oraz bujne. Cechuje je także duża odporność na odkształcenia, a także podatność na modelowanie. Tak więc choinkę taką możemy sobie dowolnie ukształtować, by wpasowała się idealnie w nasz salon lub inne miejsce w domu. Często można kupić także sztuczne drzewka PE wyposażone w dodatkowe elementy jak szyszki – takie drobne detale jeszcze bardziej czynią drzewko realistycznym i w niczym nie odbiegającym od oryginału.

Drzewka sztuczne – wygoda i elegancja

Jak więc widać, najbardziej zaawansowane materiały pozwalają dziś na stworzenie drzewka, które idealnie odwzorowuje oryginał. Takie drzewko to także sama wygoda. Raz kupione może posłużyć minimum kilka lat, przez co nie trzeba co roku jeździć za nową bożonarodzeniową ozdobą. To świetna opcja dla tych, którzy lubią trwałe i wytrzymałe rozwiązania. Sztuczna choinka nie usycha, nie gubi igieł, nie kapie z niej żywica, a jednocześnie wygląda elegancko i świeżo.

Jednym z bestsellerów wśród sztucznych choinek jest zdecydowanie każdego roku jodła kaukaska. To bardzo wdzięczne i oryginalne drzewko, które przez wielu uważane jest za najbardziej eleganckie wśród iglaków wykorzystywanych jako ozdoby bożonarodzeniowe. Świerk kaukaski ma regularny, stożkowaty kształt i nie jest zbyt rozłożysty – idealnie można więc wpasować go niemal wszędzie.

Bestsellerem jest także jak zawsze świerk pospolity – dla wielu to właśnie to drzewko nierozerwalnie kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Świerki szczególnie ładnie wyglądają w klasycznym wydaniu, a więc ozdobione czerwienią lub złotem, a także dekoracjami wykonanymi własnoręcznie i w stylu retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *