Zapalenie miazgi – przyczyny powstania oraz leczenie
Wrzesień 11, 2018
Problem nietrzymania moczu? Zobacz jak możesz go pokonać?
Październik 9, 2018

Tradycyjne rolety wolnowiszące czy rolety w kasecie?

Kupując rolety, większość decyduje się na klasyczne rolety wolnowiszące. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę z tego, jak wiele zalet ma instalacja rolet w kasecie. W czym różnią się od tradycyjnych modeli i jakie korzyści przynoszą?

Rolety w kasecie są zwykle montowane na dwóch prowadnicach, dzięki którym materiał zawsze równo się zwija – wprost do kasety. Taka instalacja bardzo dobrze się prezentuje, a przy tym jest o wiele trwalsza. Co jeszcze różni rolety wolnowiszące od tych w kasetach?

Cena i jakość

Tradycyjne rolety są zdecydowanie tańsze od modeli z kasetami. Cena przekłada się jednak na jakość. Te drugie najlepiej jest zamówić na wymiar, by były idealnie dopasowane. To dodatkowy zachód, dłuższy czas oczekiwania i wyższa cena, ale nieporównywalnie lepsza jakość. Zamawiając rolety w kasecie ma się pewność, że będą idealne pasować do posiadanych okien i pięknie się prezentować przez wiele lat.

Wygląd i dopasowanie

Klasyczne rolety można w pewnym stopniu zindywidualizować – dobrać kolor i grubość materiału, kolor profilu, zaczepów itp. Poza tym, wszystkie modele wyglądają dość podobnie. Rolety w kasetach natomiast, zwijają się do idealnie dopasowanej do ramy okna kasety. Cała konstrukcja ma więc dyskretny urok, wygląda bardzo profesjonalnie i z klasą.

Konserwacja i trwałość

Zwyczajne rolety wolnowiszące nie są w żaden sposób zabezpieczone przed uszkodzeniami, brudem czy kurzem. Nie przetrwają więc zbyt wielu lat w dobrym stanie – w szczególności te w jasnych kolorach. Zupełnie inaczej jest z roletami w kasetach. W tej konstrukcji tkanina zwija się do kasety, przez którą jest chroniona przed zanieczyszczeniami i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Mniej się brudzi, dlatego rzadziej trzeba ją czyścić. Dzięki temu materiał rolety zachowa piękny wygląd i swoje właściwości znacznie dłużej, niż w przypadku rolety wolnowiszącej.

Rolety w kasetach są bardzo funkcjonalną i estetyczną instalacją. Warto zainwestować nieco więcej pieniędzy, by cieszyć się lepszą jakością. Spraw, by twoja osłona okienna przez lata wyglądała i sprawowała się perfekcyjnie!

Tekst we współpracy ze sklepem internetowym Agatarolety.pl oferującym rolety wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *