Jak w lecie zabezpieczyć skórę niemowlęcia
Jak w lecie zabezpieczyć skórę niemowlęcia
Luty 9, 2018
Odpowiedni ubiór na pogrzeb
Odpowiedni ubiór na pogrzeb
Luty 14, 2018

Jak wykorzystać stary telefon lub tablet

Jak wykorzystać stary telefon lub tablet
  • Rejestrator drogowy

Nieużywany smartfon lub tablet może posłużyć za kamerę samochodową. Opracowano specjalne aplikacje, dające możliwość włączenia na obrazie daty oraz godziny. Przykładowym programem może być CamOnRoad lub też AutoGuard. Telefon i tablet mogą nawet lepiej pracować niż specjalnie do tego stworzone urządzenia ze względu na posiadanie dotykowego ekranu. Do rejestrowania obrazu może posłużyć też jedynie podstawowa aplikacja aparatu, którą posiada większość smartfonów.

  • Centrum multimedialne

Smartfon możemy podłączyć do głośników za pomocą urządzenia Chromecasta Audio lub przewodu minijack i w ten sposób stworzyć odtwarzacz muzyki. Inną opcją jest połączenie kablem HDMI lub Chromecast do telewizora. Daje nam to możliwość odtwarzania filmów z dostępem do wielu aplikacji jak np. YouTube czy Netflix.

  • Kamera sieciowa

Stary telefon możemy zamienić na aktywną kamerę, która da nam obraz na innym dowolnym urządzeniu. Przydatną aplikacją w tym celu jest IP Webcam. Proces konfiguracji jest niezwykle prosty, gdyż wszelkie powiadomienia zostają przedstawione na ekranie.

Kamera w telefonie działa w zakresie tej samej sieci Wi-Fi lub przez chmurę. Poprzez Wi-Fi możemy zobaczyć co dzieje się w pokoju obok, natomiast korzystając z chmury, mamy dostęp do obrazu, będąc nawet w innym kraju.

  • Cyfrowa ramka do zdjęć

W tym przypadku ze względu na swoje rozmiary lepiej od telefonu sprawdzi się tablet. Dzięki funkcji Bluetootha możemy bezprzewodowo przesyłać zdjęcia, a za pomocą aplikacji Zdjęcia Google synchronizacja z chmurą będzie dokonywana automatycznie.

  • Kalendarz biurowy

Nieużywany telefon lub tablet można wykorzystać również jako kalendarz z wszelkimi zapiskami, który jest stale gotowy i wyświetla zanotowane wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *