Tradycyjne rolety wolnowiszące czy rolety w kasecie?
Październik 7, 2018
Jak czyścić żaluzje plisowane?
Styczeń 14, 2019

Problem nietrzymania moczu? Zobacz jak możesz go pokonać?

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem, który dotyka wiele osób w różnym wieku. W grupie największego ryzyka znajdują się osoby starsze, zwłaszcza kobiety, choć zjawisko to może występować także wśród młodszych grup wiekowych i dotyczyć obydwu płci, ze względu na zróżnicowane przyczyny. NTM dla chorych często oznacza nieustający dyskomfort, trudności w nawiązywaniu relacji międzyludzkich i wykonywaniu codziennych obowiązków. Mocno uciążliwe symptomy towarzyszące dolegliwości, które dają o sobie znać w różnych sytuacjach, wymykając się spod kontroli pacjenta, powodują uczucie i wstydu i niejednokrotnie są powodem jego wycofania się z życia zawodowego i społecznego. Na szczęście problem nietrzymania moczu można pokonać. Sprawdźmy w jaki sposób to zrobić.

Co warto wiedzieć na temat NTM?

Aby móc skutecznie walczyć z problemem najpierw trzeba poznać jego istotę – ta zasada dotyczy także problemu nietrzymania moczu, który choć trudny i uciążliwy dzięki podjęciu właściwych działań jest możliwy do wyeliminowania.

Za NTM uznaje się mimowolne upuszczanie przez pacjenta różnych porcji moczu. Częstotliwość, jak i ilość upuszczanego moczu uzależniona jest od rodzaju dolegliwości i stopnia jej zaawansowania. Zdarza się, że jest to zaledwie kilka kropli, np. podczas wzmożonego wysiłku (wysiłkowe nietrzymanie moczu), ale bywa też że mimowolnie zostaje opróżniony cały pęcherz. Zróżnicowane są też przyczyny odpowiedzialne za rozwój dolegliwości i w dużej mierze uzależnione od płci.

U młodych kobiet NTM jest wynikiem ciąży oraz przebytego porodu. U starszych natomiast zmian hormonalnych jakie zachodzą w organizmie w okresie menopauzy, na skutek których dochodzi do osłabienia mięśni dna miednicy. U mężczyzn zjawisko nietrzymania moczu bardzo często współwystępuje z dolegliwościami dotyczącymi przerostu gruczołu krokowego – prostaty, gdyż na skutek jego wzmożonego rozrostu dochodzi do zwiększenia ucisku na cewkę moczową i tym samym zahamowania swobodnego przepływu moczu. Zdarza się też, że problem nietrzymania moczu u mężczyzn pojawia się jako rodzaj powikłania po zabiegu całkowitego usunięcia prostaty, kiedy to dochodzi do mechanicznego uszkodzenia fragmentu cewki moczowej. W każdym z tych przypadków do walki z NTM niezbędna jest konsultacja medyczna.

Wkładki dla mężczyzn i kobiet – zapomnij o dyskomforcie

Leczenie NTM w dużej mierze uzależnione jest od przyczyny problemu. Najczęściej dotyczy ono odpowiednich ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy. Zdarza się też, że do całkowitego wyeliminowania symptomów dolegliwości niezbędny jest zabieg chirurgiczny. Powrót do pełnej kontroli nad oddawaniem moczu może być długotrwały. Dlatego warto w tym czasie sięgnąć po produkty, które zapewnią komfort i przyjemne uczucie suchości w każdej sytuacji. Są nimi wkładki dla mężczyzn i kobiet zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Tego rodzaju produkty zróżnicowane są ze względu na stopień chłonności. Aby wybrać właściwe należy je wcześniej przetestować i dopasować do własnych potrzeb. Wkładki dla mężczyzn i kobiet można wypróbować sięgając po bezpłatne próbki dostępne pod adresem https://www.tena.pl/bezplatna-probka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *