Sposoby na szybką utratę tkanki tłuszczowej
Sposoby na szybką utratę tkanki tłuszczowej
Luty 23, 2018
plisy na okna
Plisy na okna – jak się sprawdzają?
Marzec 8, 2018

Czym charakteryzują się zestawy do monitoringu

Czym charakteryzują się zestawy do monitoringu

Zestawy do monitoringu

W dobie błyskawicznego postępu technologicznego i większego do niego dostępu, monitoring wizyjny stał się (obok alarmów) najpowszechniejszą formą ochrony budynków prywatnych. Rosnące zainteresowanie i chęć ułatwienia klientom wyboru komponentów instalacji sprawiło, że przygotowaliśmy w pełni gotowe zestawy do monitoringu przeznaczone do samodzielnego montażu. Prócz oczywistych oszczędności wynikających z eliminacji konieczności opłacenia profesjonalnego montera, koszt zestawu jest aż 10% niższy niż przy zakupie każdej części indywidualnie. A to tylko jedna z jego zalet.

Biorąc pod uwagę skuteczność działania, szczególnie polecamy Państwu zestaw do monitoringu IP, ponieważ użyte w nim kamery przemysłowe oparte o technologię internetową oferują niespotykaną dotąd jakość obrazu. Dzięki rozdzielczościom HD lub FullHD bezproblemowo odczytać można numery tablic rejestracyjnych czy zidentyfikować twarz z dużej odległości przy zachowaniu szerokiego kąta, co jest nieosiągalne dla tradycyjnych kamer analogowych. Kamery cyfrowe sieją postrach wśród złodziei, wandali i przestępców, a ich stale spadające ceny sprawiają, że stają się coraz powszechniejsze. Ponadto każda kamera megapixelowa posiada swój własny adres IP, dzięki czemu umożliwia podgląd za pomocą przeglądarki internetowej, a nawet archiwizację obrazu po instalacji odpowiedniego oprogramowania.

Wybierając między monitoringiem analogowym a cyfrowym warto wziąć pod uwagę fakt, że prędzej czy później wszyscy posiadacze monitoringu tradycyjnego zdecydują się na całkowitą wymianę instalacji na rzecz technologii bardziej skutecznej i mniej awaryjnej. W naszej ofercie znajdą Państwo oczywiście oba rodzaje zestawów, więc zapraszamy do zapoznania się z nimi, a w razie potrzeby chętnie udzielimy telefonicznej bądź osobistej porady.

Monitoring IP

Monitoring kamerami IP to obecnie najskuteczniejszy i najlepszy jakościowo sposób obserwacji i rejestracji zdarzeń w budynkach lub w terenie, w zależności od jego przeznaczenia i potrzeby klienta. Aby w pełni przedstawić jego zalety postaramy się  przybliżyć jak działa monitoring IP i co to jest.

Monitoring IP opiera się na kamerach rozdzielczości HD 720p i FullHD 1080p, przez co jest niewątpliwym faworytem pod względem jakości i ostrości obrazu. Pozwala na bezproblemowe odczytanie tablic rejestracyjnych samochodów oraz rozpoznanie twarzy człowieka nawet z dużej odległości i przy zachowaniu szerokiego kąta widzenia. Jest to szczególnie istotne w instalacjach przeznaczonych do ochrony lub potencjalnej identyfikacji złodziei, wandali czy innych przestępców. Całość opiera się na technologii internetowej, a każda kamera posiada własny adres sieciowy IP, przez co umożliwia zalogowanie się do systemu za pomocą przeglądarki internetowej i odtwarzanie obrazu, a nawet jego rejestrację po zainstalowaniu potrzebnego oprogramowania. Dzięki temu mamy wgląd w pracę monitoringu z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Większość kamer wyposażone zostały w oświetlacze podczerwieni, dzięki czemu rejestrują obraz nawet w całkowitych ciemnościach.

To właśnie kamery stanowią największą różnicę między monitoringiem IP a analogowym. Obsługa rejestratorów cyfrowych niewiele różni się od obsługi tradycyjnych urządzeń. Największą zmianą jest technologia przesyłu danych i sposób podłączenia kamer. Całe okablowanie zastąpione zostało jednym kablem komputerowym, co zdecydowanie ułatwia montaż. Dodatkowo transmisja protokołem TCP/IP uwalnia obraz od zakłóceń spowodowanych sąsiadującymi źródłami promieniowania elektromagnetycznego.

1 Komentarz

  1. Kris pisze:

    A jak z cenami? Zawsze są takie same czy to zależy od kupowanego zestawu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *