Majtki chłonne na noc
Majtki chłonne na noc
Sierpień 17, 2021
DM KUCHNIE kuchnie na wymiar Wrocław
Sierpień 22, 2021

Dorabianie kluczy nietypowych

Dorabianie kluczy nietypowych

Dorabianie kluczy jest dość prostym procesem, który dobremu ślusarzowi zajmuje zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu minut. Jest to standardowa usługa, jeśli kopia dotyczy standardowego klucza. Sprawa jest bardziej skomplikowana, jeśli chodzi o dorabianie kluczy nietypowych jak te do sejfów czy zamków patentowych. Przy takich zamkach zastosowany jest najczęściej skomplikowany mechanizm otwierania właśnie po to, żeby dobrze chronić rzeczy tam przechowywane również przed złodziejami, dla których otworzenie zwykłego zamka bez klucza nie stanowi problemu.

Jak dorobić nietypowy klucz?

Dorabianie kluczy do sejfów czy zamków patentowych wymaga dodatkowych zabezpieczeń prawnych. Oznacza to, że osoba, która chce dorobić taki klucz musi posiadać pisemną zgodę właściciela lub musi udowodnić, że jest właścicielem danego lokum na przykład przez okazanie się aktem notarialnym. Poza tym klucz taki można wyrobić tylko w określonych punktach ślusarskich i to najlepiej takich, które mają certyfikat producenta takich zamków, ponieważ zakład taki musi posiadać odpowiedni sprzęt, a klient ma pewność, że usługa zostanie wykonana tak, by nie zepsuć tym nowym kluczem zamka i nie stracić gwarancji. Takie klucze najczęściej dorabiane są na podstawie kodu sprowadzanego właśnie od producenta. Z tego względu w praktyce wygląda to tak, że tworzony klucz nie jest kopią, a po prostu kolejnym oryginałem do tego zamka. Istnieją również zabytkowe klucze do zabytkowych zamków, które ślusarz najczęściej musi wykonać ręcznie co również wpływa na koszt zrobienia takiej kopii.

Gdzie dorobić nietypowy klucz?

Nasze zakłady kluczbut.pl są ulokowanie w kilku punktach w Warszawie – na Ursynowie, Mokotowie i w Piasecznie dzięki czemu łatwo do nas trafić z każdego punktu w stolicy. Nasi specjaliści dorobią każdy klucz i bez trudu sprostają Państwa oczekiwaniom. Nawet najbardziej nietypowy klucz doczeka się w naszych zakładach swojej kopii. Bez problemu dorobimy nie tylko Państwa klucze, ale również zajmiemy się naprawą obuwia. Oprócz standardowej wymiany fleków zajmujemy się również różnego rodzaju zszyciami czy obszywaniami. Mogą nam Państwo bez obaw powierzyć w naprawę swoją ulubioną parę butów, a wróci ona do Państwa jak nowa. Posiadamy w swoich punktach szeroką ofertę akcesoriów i dodatków obuwniczych, a także wkładek do butów. Poza tym zajmujemy się również dorabianiem pieczątek i awaryjnym otwieraniem zamów, dlatego warto mieć nasz numer zapisany w pamięci telefonu w razie nagłych przypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *