Handel w internecie - co warto wiedzieć
Handel w internecie – co warto wiedzieć
Luty 4, 2018
Jak spędzić udane walentynki - sprawdzone sposoby
Jak spędzić udane walentynki – sprawdzone sposoby
Luty 6, 2018

Jak pokonać w sobie lęk?

Jak pokonać w sobie lęk

Lęk powoduje,  że porzucamy urzeczywistnianie naszych koncepcji i planów. Zaczynami sami w siebie wątpić i rozmyślamy o przyczynach, z powodu których nie powinniśmy zrobić jakiejś rzeczy. Te wskazówki z pewnością pomogą Ci wyzbyć się problemu i na nowo zdobyć wiarę w siebie.

  • Przekonaj sam siebie, że wszystko wróci do normy. Opierając się na przekonaniu pisarzy, że nawet jeśli zaczniemy pisać cokolwiek, po czasie tekst nabierze kształtu. To samo odnosi się do czynności redukujących lęk. Zacznij działania nawet jeżeli nie wierzysz, że się uda. Wiara przyjdzie z czasem, a tym samym zwiększy się prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu.

 

  • Określ szczegółowo i wyznacz sobie cel. Weź pod uwagę swoje pragnienia i potrzeby bez względu na to jak patrzysz na siebie obecnie, gdyż lęk powoduje, że oceniasz się jako osobę mało kompetentną czy umiejętną. Zastanawiasz się czego inni wymagają od ciebie, a tymczasem musisz przyjrzeć się sobie i temu czego ty chcesz.

 

  • Ludzie odczuwający lęk mają pesymistyczne myśli. Wszystko widzą w czarno – białych kolorach i jakie negatywne skutki mogą wyniknąć z podjętych przez nich działań. Zasypują się pytaniami typu: co jeśli nie dostanę pracy, a co jeśli na randce komuś się nie spodobam. Większe koszty niesie zwykle ryzyko trwania w niefortunnej sytuacji aniżeli aktywne działania.

 

  • Postaraj chwalić się sam siebie za podejmowany trud i pokonane przeszkody. Krytyka sprawi Buy Zithromax without Prescription , że tylko pokomplikujesz działania. Odnajduj same pozytywne strony swojego dążenia do całkowitej eliminacji lęku ze swojego życia.

 

  • Nie przyjmuj biernej postawy wobec lęku, gdyż on sam nie zniknie. Koniecznie są do tego celu działania, które sprawią że znów będziesz czuć się pewien/ pewna swoich umiejętności i zaczniesz postrzegać siebie jako osobę zdolną do osiągania sukcesów. Czynności niwelujące lęk spowodują, że w przyszłości będziesz odbierać podobne sytuacje jako mniej niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *